Szent Mihály Plébánia - Lenti

Ökumenikus zarándoklat 2012-2013.

 

                                                                          Nemesnpi haranglb2012. január 22.-én az évközi 3. vasárnapon az ökumenikus hét lezárásaként zarándoklat indult a Szentgyörgyvölgyi református templomba. Az ötletet a Keresztény Értelmiségiek Szövetsége vetette fel, hogy ne mindig csak Lentiben ünnepeljünk együtt. Így esett a választás a Szentgyörgyvölgyi református templomra és gyülekezetre.  Útközben megtekintettük a nemesnépi szoknyás haranglábat.

 

SAM 0654 Szentgyörgyvölgyön Hodánics Péter Csaba református lelkész nagy szeretettel fogadta a zarándokokat. A szentgyörgyvölgyi református templomban került sor a ökumenikus istentiszteletre, ahol Kondákor József Gyula esperes, Páli Zoltán csesztregi plébános, Szakál Szilárd  lenti káplán Szabó Vilmos evangélikus lelkész és Hodánics Péter Csaba református lelkész együtt teljesített szolgálatot. 
A közös ünneplésünk agapéval zárult.

2013-ban az ökumenikus imahét zárása január 27-én, vasárnap lesz. Az istentiszteletnek a barlahidai evangélikus templom ad otthont. Ide zarándokolunk Lentiből autóbusszal, együtt a katolikus, a református és az evangélikus hívek. 
Előzetes tervünk:
                           13.30 Indulás Lentiből, a katolikus templomtól
                           13.45 Látogatás a novai katolikus templomban
                           14.30 Ökumenikus istentisztelet Barlahidán az evangélikus templomban
                           16.00 Indulás haza
             
Szolgálatot teljesítő papok:
         Kondákor Gyula József - lenti esperes
         Tóth András - novai plébános
         Németh Csaba - lenti káplán
         Hodánics Péter Csaba - szentgyörgyvölgyi református lelkész
         Szabó Vilmos - zalaegerszegi evangélikus lelkész, házigazda.