Szent Mihály Plébánia - Lenti

1-SztESzent Erzsébet, II. Endre, Árpádházi király és merániai Gertrúd gyermeke volt. Már négy éves korában eljegyezték Thüringia leendő grófjával, Lajossal. Jóságának, kedvességének híre egyre jobban terjedt. Leendő anyósa rossz szemmel nézte, hogy játszótársait magával egyenranúnak tekintette, és hogy idegenkedett az udvari formaságoktól.
Házasságkötésük megtörtént, házasságukból négy gyermek született. Lajos 1227-ben keresztes hadjáratba ment, ahol életét vesztette. Erzsébet a szegények oltalmazásáról ezután sem mondott le. A legenda szerint egy alkalommal ételt vitt kötényében a szegényeknek. Összetalálkozott apósával, aki felelősségre vonva megkérdezte, hogy mit visz a kötényében? Erzsébet azt válaszolta, hogy rózsát. Amikor az öreg herceg követelte, hogy menézhesse, az étel rózsává változott. Lapunkon található képek ezt a csodát ábrázolják.

 

Erzsébet a világon a legismertebb női szentek közé tartozik.

Szerkesztés alatt.