Szent Mihály Plébánia - Lenti

alt Gárdonyi Géza egy kis elbeszélése szerint az apostolok megkérdezték Jézust: Isten teremtményei közül mi a legcsodálatosabb alkotás a világon?
Aztán találgatni kezdtek:
- A csillagok.
- Isten remeke azoknál nagyobb - hangzott Jézus válasza.
- A tenger - mondták az apostolok.
- A legnagyobb alkotás annál is mélyebb.
- A virágok - folytatódott találgatás.
- Isten remeke azoknál szebb - szólt Jézus.
- A hegyek - bizonytalankodtak tovább - mire Péter megkérte a Mestert, hogy ne hallgassa az ő balga beszédüket, árulja el, melyik a legremekebb teremtmény.

                           - Isten legremekebb alkotása a szív mondta Jézus.

 

 "Jézus Szentséges Szivének Családja" című imádságos könyv szerint a Jézus Szíve Családok a célja: azon embereknek a közössége által, akik e családhoz csatlakoznak, állandó imádság és folyton tartó jóvátétel szálljon fel az Istenhez.
Feladata: évenként háromszor a megjelölt idöben, a megjelölt dátumok - az imakönyv utolsó lapján találhatók - imádkozzon, végezze el a 9 napi imáját vagyis a kilencedet.   A beosztott kilencedeket mindenki egyénileg végzi.