1993-ban alakult meg 24 fővel. Jelenleg 33 taggal működünk. Fenntartó Testületünk a plébánia. Az elmúlt 18 évben 167 gyermek fordult meg csapatunkban, szerzett élményeket, mély benyomásokat. Közülük sokan nem jutottak el a fogadalomtételig. Legtöbbjüket más felé sodorta az élet, családanyák, családapák lettek.

cserkeszet
    Cserkésztábor - Szentgyörgyvölgy (2010)

A cserkészet egy valláserkölcsi alapokon álló, politikamentes jellemnevelő ifjúsági mozgalom. Célja, hogy testileg-lelkileg edzett, Krisztusibb embert adjon a magyar hazának.

A cserkészmozgalom célkitűzései egybevágnak az Egyház tanításával, és pasztorációs tevékenységének szolgálatában állnak. Legfőbb nevelési módszereink és eszközeink: a cserkésztörvények, a cserkészfogadalom, a próbarendszer, a cselekedve tanulás, az őrsi rendszer, a fokozatos, vonzó, élményekben gazdag programok. Kiváltképp a táborozás.
A programok és tevékenységek közben minden lehetőséget kihasználunk a hit ébresztésére, elmélyítésére, valamint a mindennapi keresztény élet begyakorlására.

Rendkívül változatos programjainkból azokat emelem ki, amelyekkel a plébániához, az Egyházhoz kötődünk:

• Veni Sancte – tanévnyitó szentmise
  • Szept. 29. Szent Mihály-nap, csapatunk védőszentjének ünnepe – ünnepi szentmisével
  • Okt. 23. a forradalom emlékünnepe – ünnepi szentmise, koszorúzás a templomkertben
  • Októberi litánia, rózsafüzér imádság a templomban, őrsi keretben
  • Mindenszentek- halottak napja: gyertyagyújtás, imádság
  • Adventi tanyázás: ráhangolódás az ádventre, adventi gyertyagyújtás a szentmisék előtt
  • Nagyobbaknak Roráte, hajnali miselátogatás,
  • Karácsony előtt a házaló Betlehemezés
  • Dec. 24. templomi Jézuska váró műsorban szereplés
  • Betlehemi-láng elhozatala, őrzése, osztása.
  • Dec. 31. év végi hálaadás
  • Tavaszi kiránduláson barkaszedés, virágvasárnap barka osztása
  • Keresztúti ájtatosságon való aktív részvétel
  • Szerepvállalás a Passió előadásában
  • Te Deum, Úrnapi szentmise és körmenet sziromhintés, ministrálás
  • Éves nagytábor napi evangéliumi gondolatokkal, tábori szentmisével
  • Augusztus 20. ünnepi szentmise, a megáldott új kenyér osztása
cserkeszet3

Hogy az Egyház valóban számít a cserkészetre, mint bázisközösségre, az is bizonyítja, hogy számtalan cserkészlelkipásztorunk van, még püspökök is.

2019. május 12-én ünnepelte A 362. sz. Szent Mihály Cserkészcsapat

megalakulásának 25. évfordulóját.

Az ünneplés 10.00 órakor hálaadó szentmisével kezdődött, melyet Szár Gyula Gergely premontrei szerzetes mutatott be. A misét követően az ünneplésre a Művelődési Központban került sor, ahol a résztvevők tartalmas kiállításon ismerhették meg a lenti cserkészek életét.

2020. január 4-én, a Város Napján önkormányzatunk

Lenti Város Közösségi Életéért díjjal

tüntette ki.

A díj szép elismerés a lenti cserkészek és vezetőik

Kalmár Imre, Kalmárné Kántor Lucia és Kovács András munkájának.

Cserkészcsapatunk saját honlappal is rendelkezik, ahol bővebb információt is megtalál rólunk a kedves látogató.

Weboldal: http://lenticserkeszek.martinus.hu
Facebook: itt...