2021. január 24., évközi 3. vasárnap

1. Köszönjük szépen a múlt vasárnapi perselyadományokat a horvátországi földrengés károsultjainak! Összesen 228.095 Ft-ot (Lentiből 179.650 Ft-ot, Lentikápolnáról 6.625 Ft-ot, Máhomfáról 41.820 Ft-ot) juttattunk el erre a célra.
  2. Urunk bemutatása (Gyertyaszentelő Boldogasszony) ünnepén, február 2-án (kedd) Lentiben lesz szentmise, 17.30 órakor.

Az ember a könyveknek évről-évre duzzadó tömegében írja meg tudásának és érzelmeinek, vágyainak és szenvedésének történetét. A könyvek tömege megszámlálhatatlanul nagy. Amit birtokolunk, csak töredéke mindannak, amit az emberiség évezredek során már eddig leírt. E roppant könyv tömegből kiválik egy írásmű, amelyhez mindig kegyeletes kézzel nyúl az emberiség, mert feletet vár belőle élete legégetőbb kérdéseire. Vallja, hogy Isten hozzánk való leereszkedésének okmányszerű bizonyítéka ez a könyv. Első mondata a világtörténet fölséges megnyitója, utolsó sora pedig a szorongatott emberi szív imája: Jöjj el Uram Jézus!

Ez a könyv a Biblia, vagy Szentírás. Erről írta a híres angol fizikus, Boyle Róbert: A Szentíráshoz képest a többi könyv, még a legjobb is, csak olyan, mint a bolygók, melyek fényüket a naptól nyerik. Minden nemzedék új ismeretséget köt vele, és semmi jele sincs annak, hogy az emberiség valaha is reá unna, vagy többé reá ne szorulna.

Hívők, vagy nem hívők mindnyájan felfedezhetik benne a világörökség kincsét, az emberi történelem rendkívüli momentumait: egy kis nép életét és harcát, akinek szívében egy óriási remény élt, az igazság utáni törekvésre és a helyes irány keresésére. A hívők számára a Biblia mindenek előtt kiváltságos helye annak, ahol Isten engedi, hogy felfedezzék, és amelyben sokféle módon kinyilvánítja magát. A hívők úgy tekintik a Bibliát, mint „Isten szavát”, s ez kölcsönöz neki isteni tekintélyt. Azok, akik tétováznak, akár hívők, akár nem, tudni szeretnék, megtalálhatják-e a Bibliában az utat az ember szívéhez, a világosságot a történelem megértéséhez és talán bizonyos közeledést is Istenhez.

(Gyürki László atya)

Szentmisék, szertartások

2021. január 24 – 31.

Szombat (23)

Máhomfa 16.00

Lenti 17.30 † Lőrincz János és Rozália szülők

Évközi
3. vasárnap (24)

Lenti 8.30 Hálából gyógyulásért

Lentikápolna 10.00 Hálából, a Segítő Szűzanya tiszteletére

Lenti 17.30 † Soós Ferenc édesapa 10. évf.

Hétfő (25)

Szent Pál apostol megtérése

Ritka eset, hogy egyetlen hibánkat is tökéletesen leküzdenénk, s a mindennapos előrehaladásért nem törjük magunkat: ezért maradunk hidegek és lanyhák.

Kedd (26)

Szent Timóteus
és Szent Titusz

Lentiszombathely 17.30 Szekeres család élő és † tagjai

Szerda (27)

Merici Szent Angéla

Lenti 17.30 † Simon Sára

Csütörtök (28)

Aquinói Szent Tamás

Lenti   7.45 Élő és † családtagok

16.30 Szentségimádás

Péntek (29)

Lenti 17.30 Major és Belső család † tagjai

Szombat (30)

Máhomfa 16.00

Lenti 17.30 † Szülők és nagyszülők

Évközi
4. vasárnap (31)

Lenti 8.30 † Németh Zoltán férj és édesapa 17. évf.

Lentikápolna 10.00 Élő és † családtagok

Lenti 17.30 † Kiss Ferenc édesapa

Szent Mihály Plébánia
8960 Lenti, Templom tér 4.
www.lentiplebania.hu   www.facebook.com/lentiplebania
Bankszámlaszám: 10700127-71947721-51100005