2021. június 20.,évközi 12. vasárnap

1. Lentiben ezen a héten és a jövő héten szerdán és csütörtökön (jún. 23-24., jún. 30. - júl. 1.) nem lesznek szentmisék és szentségimádás sem. Lentiszombathelyen kedd helyett csütörtökön (jún. 24.) tartunk szentmisét. Temetés esetén a Temetkezés értesíti a helyettesítő lelkipásztort.
  2. Június 15-től augusztus 31-ig Lentiben pénteki napokon este helyett reggel 7.45-kor tartunk szentmiséket, a plébániahivatal pedig csak szerdán 16 és 18, valamint csütörtökön 9 és 11 óra között van nyitva.
  3. Az idei nyáron is köszönettel fogadunk jelentkezéseket a plébániatemplom virágdíszítésére!

Keresztelő Jánosnak sajátos módon megszentelt születését ünnepli az Egyház. Nincs is más a szentek között, akinek a születése napját ünnepélyesen megülnénk. Megünnepeljük Keresztelő Jánosét, és megünnepeljük Krisztus Urunkét. E tény mellett szó nélkül elmenni nem lehet. De ha történetesen nem is tudjuk e tény nagy jelentőségét teljesen megmagyarázni, akkor annál inkább igyekezzünk majd nagyobb lelki haszonnal ennek a mélyére hatolni. Keresztelő Jánost egy idős, meddő asszony hozza a világra, Krisztus Urunkat pedig egy fiatal Szűz. János apja megnémul, mert nem hiszi, hogy majd fia születik. Krisztus születését hittel fogadja a Szűz, és hite által foganja méhében.

Keresztelő János átmenet az Ó- és az Újszövetség között. Hogy ő valamiképpen ilyen határ, azt maga Urunk is megmondotta: A törvény és a próféták Keresztelő Jánosig tartottak (Lk 16, 16). Az Ószövetséget személye-síti meg, de egyben ő az Újszövetség hírnöke is. Mint az Ószövetség megszemélyesítője, öreg szülőktől születik; viszont mint az Újszövetség megszemélyesítője, már anyja méhében prófétál. Még meg sem született, amikor Szűz Mária látogatásakor már ujjong anyja méhében. Már ekkor, születése előtt megkapta küldetését. Már ekkor, mielőtt meglátta volna Jézust, nyilvánvaló lett, hogy ő Krisztus előfutára. Isteni dolgok ezek, és az emberi gyarlóság mértékét meghaladják. Azután megszületik. János lesz a neve, és atyjának megoldódik a nyelve.

(Szent Ágoston püspök)

Szentmisék, szertartások

2021. június 20 - 27.

Szombat (19)

Szent Romuáld

Máhomfa 17.00 Élő családtagokért

Lenti 18.30 † Gyula és Irén szülők,

és Béla gyermek

Évközi
12. vasárnap (20)

Lenti 8.30 † Ferenc és Angéla szülők

Lentikápolna 10.00 Segítő Szűzanya tiszteletére

Lenti 18.30 † Cseke József áldozópap,

a Cseke és Ambrus család † tagjai

Hétfő (21)

Gonzága Szent Alajos

Sajnos gyakran hamarabb hisszük el s mondjuk ki valakiről a rosszat, mint a jót: olyan gyarlók vagyunk.

Kedd (22)

Nolai Szent Paulinusz

Szerda (23)

Csütörtök (24)

Keresztelő Szent János születése

Lentiszombathely 18.30

Péntek (25)

Lenti 7.45 Élő és † családtagok

Szombat (26)

Alexandriai Szent Cirill

Máhomfa 17.00

Lenti 18.30 Jézus Szíve tiszteletére

Évközi
13. vasárnap (27)

Lenti 8.30 † Géza és Franciska szülők

Lentikápolna 10.00

Lenti 11.30 Molnár Manna Róza keresztelője

18.30 † Szabó Sándor férj és édesapa,

és Krisztina gyermek

Szent Mihály Plébánia

8960 Lenti, Templom tér 4.

www.lentiplebania.hu | facebook.com/lentiplebania

Bankszámlaszám: CIB 10700127-71947721-51100005