2022. január 16., Évközi 2. vasárnap

1. A mai nappal kezdődik az ökumenikus imahét a keresztények egységéért. Ebből az alkalomból ökumenikus imaóra lesz Szentgyörgyvölgyön jövő vasárnap 16 órakor a református templomban. Előtte 15 órától püspöki szentmise a katolikus templomban. Különjáratot nem szervezünk, gépkocsikkal szeretnénk megoldani az eljutást. Akik részt vennének, illetve tudnának segíteni az utazásban, jelezzék szándékukat!
  2. Kérjük azokat a jegyeseket, akik az idei évben szeretnének plébániánkon házasságot kötni, február közepéig jelezzék szándékukat!

Özséb Magyarország akkori fővárosában, Esztergomban született 1200 körül derék és előkelő szülőktől. Amikor elérte a serdülő éveket, az éhséget és a szomjúságot olyan erővel tűrte, hogy mindenki feltűnőnek találta: bár keveset evett, mégis szép, kifejlett és mindig jó kedélyű volt. Sokat virrasztott, és minden idejét Isten tiszteletére, szemlélődésre vagy a tanulásra használta. Az embereknek arról a bölcsességről beszélt, amellyel Isten tetszését megnyerhetik. Miközben könyveket írt, nem hanyagolta el az Isten parancsa szerinti életet sem. Emlékezett az Úr szavaira: Nem az megy be a mennyek országába, aki mondja, „Uram, Uram!”, hanem aki teszi és tanítja, azt nevezik nagynak a mennyek országában. Miután érdemeiért korán esztergomi kanonoknak nevezték ki, a sok dicséret és erény között vendégszeretetével, mintegy második Ábrahám tűnt fel. Ezért a magányos barlangokban szétszórtan lakó és emiatt remetéknek nevezett testvérek gyakran látogatták meg, hogy vesszőből font kosaraikat kenyérre cseréljék. Annyira megkedvelte társaságukat, hogy gyakran felkereste őket ott, ahol Isten szolgái, miként a méhek, versengve kínálták neki a vigasztalás édes és bőséges mézét. Ezért elhatározta, hogy elhagyja a világot, otthonát, vagyont, önmagát és övéit, hogy nagy alázatossággal az Úr táborában harcolhasson.

(Boldog Özséb, a pálos szerzetesrend alapítójának életrajzából)

Szentmisék, szertartások

2022. január 16 – 23.

Szombat (15)

Máhomfa 16.00

Lenti 17.30 † László férj és édesapa

Évközi
2. vasárnap (16)

Lenti 8.30 † Riczu Miklós és Pál Mária szülők

Lentikápolna 10.00 Segítő Szűzanya tiszteletére,

hálából, élő családtagokért

Lenti 17.30 † Györffy Péter férj és édesapa

Hétfő (17)

Szent Antal apát

Ne kevélykedjél jó cselekedeteidben,

mert Isten ítélete más nyomon jár, mint az embereké:

neki gyakran nem tetszik az,

ami az emberek tetszését kivívta.

Kedd (18)

Árpád-házi Szent Margit

Mumor 17.30 Élő és † családtagok

Szerda (19)

Lenti 17.30 † Cseke József áldozópap,

a Cseke és Ambrus család † tagjai

Csütörtök (20)

Boldog Özséb

Lenti   7.45 † Dr. Sánta Klára

és Dr. Tóth Balázsné Máté Katalin

16.30 Szentségimádás

Péntek (21)

Szent Ágnes

Lenti 17.30 † Tar Ildikó 1. évf.

Szombat (22)

Boldog Batthyány-Strattmann László

Máhomfa 16.00

Lenti 17.30 † Szülők és nagyszülők

Évközi
3. vasárnap (23)

Lenti 8.30 † Németh Zoltán férj és édesapa

18. évf.

Lentikápolna 10.00 † Szülők és testvérek

Lenti 17.30 † Soós Ferenc férj és édesapa

Szent Mihály Plébánia

8960 Lenti, Templom tér 4.

www.lentiplebania.hu | facebook.com/lentiplebania

Bankszámlaszám: CIB 10700127-71947721-51100005