2021. Szeptember 19., Évközi 25. vasárnap

1. Egyházmegyénk az Eucharisztikus Kongresszus tiszteletére ünnepi albumot adott ki „Az örök élet forrásánál” címmel. Az album lelkiségi írásokon és fényképeken keresztül mutatja be egyházmegyénk településeinek, híveinek tiszteletét az Oltáriszentség iránt. A 174 oldalas kiadvány ára 3.990 Ft. Megrendelhető szeptember 26-ig a plébánián és a sekrestyében.
  2. A lenti templom búcsúi szentmiséjét szeptember 29-én (szerda) 17.30-kor tartjuk. Bárszentmihályfán is lesz szentmise ezen a napon, 15.00-kor.

A himnusz, amely végigkísérte a kongresszust, így szól hozzátok: „A kereszt volt ezer éven reménységed oszlopa, most is Krisztus jele légyen jobb jövődnek záloga”. Ezt kívánom nektek: legyen a kereszt számotokra a híd a múlt és a jövő között. A vallásos érzés ennek a gyökereihez olyannyira kötődő nemzetnek az éltető nedve. De a földbe szúrt kereszt nemcsak arra indít bennünket, hogy jól gyökerezzünk meg, hanem a magasba is nyúlik, és kitárja karjait mindenki felé. Arra hív, hogy ragaszkodjunk gyökereinkhez, de ne elégedjünk meg ezzel; hogy merítsünk a forrásból és adjunk inni mindazoknak, akik szomjaznak a mi korunkban. Azt kívánom nektek, hogy legyetek ilyenek: megalapozottak és nyitottak, mélyen gyökerezők és másokat tisztelők.

A missziós kereszt, ennek a kongresszusnak a szimbóluma ösztönözzön arra benneteket, hogy életetekkel hirdessétek az evangéliumot, amely megszabadít; annak jó hírét, hogy Isten végtelenül gyöngéden szeret minden embert. A mai szeretetre éhes világban ez az a táplálék, amelyre minden ember vágyik.

A „Boldogasszony, régi nagy pátrónátok” kísérjen és áldjon meg benneteket! Áldásom innen, ebből a nagy városból szeretne mindenkit elérni, főként a gyermekeket és a fiatalokat, az időseket és a betegeket, a szegényeket és a kirekesztetteket. Veletek és értetek mondom: Isten, áldd meg a magyart!

(Ferenc pápa)

Szentmisék, szertartások

2021. július 25 - augusztus 1.

Szombat (18)

Lenti 14.00 Fracz Hugó keresztelője

15.00 Meszlényi Károly és Császár Barbara házasságkötése

16.00 Kerese Kornél és Kaszás Nikolett

házasságkötése

Máhomfa 17.00 Élő Angela és Frederico

Lenti 18.30 † Édesanya és fia

Évközi 25. vasárnap (19)

Lenti 8.30 † Kaszás Istvánné Tüske Olga

édesanya 1. évf.

Lentikápolna 10.00 † Czigány László 1. évf.

Lenti 18.30 † Cseke József áldozópap,

a Cseke és Ambrus család † tagjai

† Gyula és Magdolna szülők, Erzsébet testvér

Hétfő (20)

Szent koreai vértanúk

Ha olyasmit akarsz meríteni, ami előre segít,
olvass alázatos, egyszerű és hívő lélekkel,
és soha ne vágyakozzál tudós nevezetre.

Kedd (21)

Szent Máté apostol

Mumor 18.30

Szerda (22)

Kolping Otthon 9.30

Lenti 18.30 † Pálfi Kálmán tem. 1. évf.

Csütörtök (23)

Kovács Mária 1. évf.

Lenti 18.30 † Borsos István édesapa

Szent Mihály Plébánia

8960 Lenti, Templom tér 4.

www.lentiplebania.hu  |  facebook.com/lentiplebania

Bankszámlaszám: CIB 10700127-71947721-51100005