2019. július 21., Évközi 16. vasárnap

1. Köszönjük szépen a plébániatemplom és a plébániaépület körüli munkákban résztvevők segítséget!

2. Szent Kristóf, az utazók védőszentjének ünnepéhez kapcsolódóan a járművek megáldására jövő vasárnap kerül sor Lentiben, az esti szentmise után.

3. A máhomfai búcsúi szentmisét augusztus 4-én (vasárnap) 11.30-kor tartjuk. Lentikápolnán e vasárnapig 10 órakor kezdődnek a szentmisék.

Áldott légy, Uram, Jézus Krisztus, aki előre megjövendölted halálodat, és az utolsó vacsorán a földi kenyeret csodálatosan átváltoztattad drága testeddé, szenvedésed emlékéül szeretetből át is adtad apostolaidnak, és lábukat drága szent kezeddel megmosva példaként mutattad meg nekik mélységes alázatodat.

Hódolat neked, Uram, Jézus Krisztus! Ártatlan tested szenvedés és halálfélelmedben vérrel verítékezett, mégis vállaltad és végrehajtottad megváltásunkat, s így mutattad meg kézzelfoghatóan azt a szeretetet, amellyel szereted az embereket.

Áldott légy, Uram, Jézus Krisztus, akit Kaifás elé hurcoltak, és alázatosan eltűrted, hogy téged, a mindenség bíráját, Pilátus ítéljen el.

Örök hála legyen neked, Uram, Jézus Krisztus, aki haláltusádban minden bűnösnek reményt nyújtottál a bűnbocsánatra, amikor a hozzád forduló gonosztevőnek irgalmasan megígérted a mennyország dicsőségét.

Áldott légy, mindörökké dicséretes és dicsőséges Uram, Jézus Krisztus, aki mennyei országodban trónodon ülsz istenséged dicsőségében, és ott élsz megdicsőült szent testedben, amelyet a szent Szűztől vettél magadra, így is jössz majd el az ítélet napján, hogy megítéld minden élő és meghalt ember lelkét.

(Szent Brigitta imádságaiból)

Szent Mihály Plébánia

8960 Lenti, Templom tér 4.

www.lentiplebania.hu   www.facebook.com/lentiplebania

Hivatali órák: szerda 16-18, csütörtök 9-11

Szentmisék, szertartások

2019. Július 21 – 28.

Szombat (20)

Lentikápolna 16.00 Cselenkó Panna keresztelője

Máhomfa 17.00

Lenti 18.30 † Cseke József áldozópap,
                    a Cseke és Ambrus család † tagjai

Évközi
16. vasárnap (21)

Lenti 8.30 † Antal és Mária szülők

Lentikápolna 10.00 Jézus Szentséges Szíve                                       tiszteletére

Gosztola 11.30

Lenti 18.30 Kerkay és Höhn család élő és † tagjai

Hétfő (22)

Szent Mária Magdolna

Ebben az életben minden tökéletességhez tapad valami fogyatkozás;
és nincs vizsgálódás némi homály nélkül.

Kedd (23)

Szent Brigitta

Lentiszombathely 18.30 † Gyula és István
                                     édesapák évf.

Szerda (24)

Árpád-házi Szent Kinga

Lenti 18.30 † László édesapa 2. évf.

Csütörtök (25)

Szent Jakab apostol