Január 20., Évközi 2. vasárnap

1. A barlahidai evangélikus templomban tartandó ökumenikus imaórára ma 13.30-kor indul az autóbusz a plébániatemplomtól.

2. Képviselőtestületi gyűlést tartunk jövő vasárnap 15 órától a plébánián.

Akarsz-e megismerni egy olyan eszközt, amelynek segítségével a Jóistennél mindent elérhetsz? Ez az eszköz: az imádság.

Az imádság által részt nyerhetsz Isten mindenhatóságából. Erről Jézus biztosít bennünket: Bizony, bizony, mondom nektek, bármit kértek az Atyától az én nevemben megteszem nektek (vö. Jn 14,12-13).

Hiszen már ez a szó: Mi Atyánk is mutatja, hogy gyermeki szeretettel és bizalommal kell őhozzá fordulnod.

Az imádságra kivétel nélkül mindannyiunknak feltétlenül szükségünk van. Maga az Üdvözítő jelenti ki: Kérjetek és adnak nektek (Lk 11,9). Ez nem csupán tanács, hanem parancs. Aki nem kér, az nem is kap. Erről mondja Szent Ágoston: „Az Úristen kívánja és akarja, hogy kegyelmet nyerjünk, a kegyelemben viszont csak azt részesíti, aki könyörög érte.”

Egyesek erre azt szokták mondani: „Isten úgyis tudja, mire van szükségem.” E kifogásra az a válaszom: Az apa is tudja, mi kell a gyermekének, és mi szerez neki örömet. Mégis elvárja, hogy mindezt kérje tőle. Ezáltal lesz ugyanis tudatossá a gyermekben: kitől kapta az adományokat, és kinek kell érte köszönetet mondani.

Van-e nagyobb jótevőnk, mint Isten? Neki köszönhetjük ugyanis minden testi-lelki javunkat. Ne késlekedjünk hát egészen ráhagyatkozni, ezeket a javakat tőle kérni, és értük minden nap őszinte köszönetet mondani.

Mások meg azt kifogásolják: „Sokszor imádkoztam, mégsem kaptam meg, amit kértem.” S az édesapa talán teljesíti gyermekei minden kérését? Ugye csak azt, amelyik a javukra válik. Isten végtelenül bölcs, és az ő csodálatos rendelései, útjai kifürkészhetetlenek (vö. Róm 11,33). Ezért nyugodtan rábízhatjuk, hogy döntse el ő: kéréseink közül mi válik a javunkra. S azt adja meg nekünk.

(Boldog Batthyány-Strattmann László írásaiból)

Január 20 – 27.

Péntek (18.)

Árpádházi Szt. Margit

Lenti    17.30   + Fehér László

Szombat (19)

Máhomfa 16.00

Lenti 17.30 + Lőrincz János és felesége: Rozália                      szülők

Évközi
2. vasárnap (20)

Lenti 8.30 Hálából a Segítő Szűzanya tiszteletére

Lentikápolna 11.30

Lenti 17.30 + Cseke József áldozópap,
                      a Cseke és Ambrus család + tagjai

Hétfő (21)

Szent Ágnes

Oktalan az, aki egyébre jobban ügyel,

mint ami üdvösségére szolgál.

Kedd (22)

Boldog Batthyány-Strattmann László

Lentiszombathely 17.30

Szerda (23)

Lenti 17.30 + Anna és Gyula szülők

Csütörtök (24)

Szalézi Szent Ferenc

Lenti   7.45 A Szűzanya tiszteletére

16.30 Szentségimádás

Péntek (25)

Szent Pál apostol megtérése

Lenti 17.30 + Pál és Karolina szülők és                                    nagyszülők

Szombat (26)

Szent Timóteus
és Szent Titusz

Máhomfa 16.00

Lenti 17.30 + Pál édesapák, Julianna édesanya
                    és hozzátartozók

Évközi
3. vasárnap (27)

Lenti 8.30 + Németh Zoltán férj és édesapa
                  15. évf.

Lentikápolna 11.30

Lenti 17.30 Beteg gyógyulásáért

Szent Mihály Plébánia

8960 Lenti, Templom tér 4.

www.lentiplebania.hu   www.facebook.com/lentiplebania

Hivatali órák: hétfő, kedd 15-17; szerda, csütörtök 9-11